Maqedoni, sot ora policore nga ora 15:00 deri të hënën në 05:00.

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut këtë fundjavë do ta kenë paksa më të lehtë dhe nuk do të jenë në karantinë 85 orëshe, ashtu siç ishte javët e fundit.

Sipas vendimit të fundit të Qeverisë, qytetarët sot (25 prill) do të kenë mundësinë ta shfrytëzojnë lëvizjen e lirë deri në ora 15:00, ndërsa pas kësaj fillon ora policore, që do të zgjas deri të hënën (27 prill) në mëngjes në ora 05:00, përcjell INA.

Për të moshuarit mbi 67 vjet sot lëvizja e lirë është e lejuar deri në ora 11, ndërsa për të miturit nën 18 nga ora 12 – 15.
Të dielën do të jetë orë policore 24 orëshe dhe se do të vlejë për të gjithë qytetarët, përveç atyre që kanë leje të posaçme për lëvizje. (INA)

BurimiIliriaNewsAgency
Artikulli paraprakAlbin Kurti shkarkoi këshilltarin Shkëlzen Gashi.
Artikulli tjetërDy të vdekur dhe 41 raste të reja me koronavirus në Maqedoni.