E diel, 21 Prill, 2024
spot_img

LDSHM: Nuk vijmë në atdhe vetëm të votojmë, vijmë sepse e duam atdheun!

- Advertisement -spot_img

Pastroni votuesit fiktiv, mbi 20 deputet në kuvendin e Maqedonisë së Veriut i zgjedhin ata që kanë vdekur me dekada!
Ktheni në listë zgjedhore mërgimtarët që i fshitë sikur të mos ekzistonin!
Atëherë mërgata do të voton, ndryshe cili është interesi që të vijmë në vendlindje me harxhimet tona të votojmë për interesin tuaj personal, familjar, grupor?

Nuk vijmë në atdhe vetëm të votojmë, në atdhe vijmë se e duam atdheun!
Ju duhet të mundësoni të voton mërgimtari nga aty ku jeton, e keni obligim, ndryshe apeleve të askujt nuk do të ju përgjigjemi më! Mërgata është subjekt autonom dhe ajo si e tillë vepron, me përjashtim të disa mërgimtarëve të cilëve partia politike ju duket atdhe e komb!/ Gurra.mk

Alisetar Ramadani

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img