E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Ky është filmi që “parashikoi” koronavirusin

- Advertisement -spot_img

Teksa e gjithë bota është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, industria e filmave mund të thuhet se është e vetmja që po nxjerr fitime gjatë këtyre ditëve, pasi miliona njerëz në të gjithë globin janë vetë-izoluar në shtëpitë e tyre për shkak të situatës së krijuar nga përhapja me shpejtësi e Covid-19.

Shikimi i filmave është një ndër mënyrat më të mira për të kaluar kohën në këto ditë të vështira.

Mediat e huaja shkruajnë se filmi “Contagion”, një prodhim i vitit 2011, është renditur si një ndër filmat më të shikuar gjatë periudhës së shpërthimit të koronavirusit.

Filmi flet për një virus pandemik që shpërndahet me shpejtësi, i cili u merr jetën 26 milionë njerëzve në të gjithë botën.

Në film bëhet fjalë për virusin e quajtur MEV-1. Ai ka origjinën në Azi dhe transmetohet përmes prekjes, ndërsa simptomat e tij janë të ngjashme me koronavirusin. Shumë njerëz e kanë cilësuar këtë film si “parashikuesin” e mbërritjes së koronavirusit.

Filmi është prodhuar nga gjigandi Warner Bros. Ata kanë njoftuar se “Contagion” rezulton filmi më i kërkuar në katalogun e Ëarner Bros, pas Harry Potter.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img