E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

KFOR-i italian ndihmon komunitetet në kohën me pandemi COVID-19.

- Advertisement -spot_img

Mbi 50 donacione të ushqimit dhe rrobave, në  vlerë 70,000 euro janë dërguar në 14 komuna të Kosovës që nga fillimi i vitit nga Njësia e Specializuar Shumëkombëshe e KFOR-it (MSU).

Paketat e ndihmës u dorëzohen drejtpërdrejt bamirësve dhe familjeve në nevojë përmes bashkëpunimit civil-ushtarak të MSU (CIMIC), në koordinim me Kryqin e Kuq.

Donacionet e MSU janë pjesë e projekteve të KFOR CIMIC dhe planifikohen dhe kryhen çdo javë, duke dëshmuar se janë jashtëzakonisht të dobishme mes urgjencës së pandemisë COVID-19, thuhet në njoftimin e KFOR-it. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img