Infermierja shtatzënë në Britani të Madhe ndërron jetë nga coronavirusi, ndërsa foshnja e saj shpëton.

Një infermiere shtatzënë nga Britania e Madhe, raportohet se vdiq të dielën nga coronavirusi, ndërsa foshnja e saj ka shpëtuar.

Sipas mediave të huaja, gruaja 28-vjeçare iu nënshtrua lindjes cezariane, pasi gjendja e saj u përkeqësua.

E porsalindura raportohet se është gjallë, dhe është nën përkujdesje, mirëpo, nuk dihet ende nëse ka rezultuar pozitive me coronavirus.

Lidhur me këtë rast komente të shumta ka pasur edhe nga kolegët e saj, pasi e cilësuan si shembull, dhe infermiere të shkëlqyeshme.

Ajo u përshkrua si një “grua e mrekulleshme që dha kontribut të madh”, nga ekzekutiv i ‘Trust’, duke shtuar se mbijetesa e së bijës ishte një “fener drite në këtë kohë shumë të errët”. 

Artikulli paraprakWuhani drejt normalitetit, rihapet edhe tregu gjigant me gjallesa deti.
Artikulli tjetërMerkel njofton masat e para të heqjes së bllokimit – të parat fillojnë që nga e hëna.