E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

GRUBI: Qeveria ndan 5 milion denar për Çairin

- Advertisement -spot_img

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se Qeveria ka ndarë 4.941.917,00 denarë për komunën e Çairit.

Sipas Grubit me këto mjete do të financohen projekte për zvogëlimin e dispariteteve mes dhe në kuadër të planeve regjionale dhe për rritjen e konkurrencës regjionale për projektin “Rekonstruimi i rrjetit të ujësjellësit, kanalizimit fekal dhe atmosferik në rr. Resenska 1-2, Komuna e Çairit”.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img