GRUBI: Qeveria ndan 5 milion denar për Çairin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi sot në faqen e tij zyrtare në facebook ka informuar se Qeveria ka ndarë 4.941.917,00 denarë për komunën e Çairit.

Sipas Grubit me këto mjete do të financohen projekte për zvogëlimin e dispariteteve mes dhe në kuadër të planeve regjionale dhe për rritjen e konkurrencës regjionale për projektin “Rekonstruimi i rrjetit të ujësjellësit, kanalizimit fekal dhe atmosferik në rr. Resenska 1-2, Komuna e Çairit”.

Artikulli paraprakAksidentohet prokurorja Fatime Fetai, dërgohet në spital
Artikulli tjetërKryeministri i Holandës: Hungaria s’ka më punë në BE