E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Gjendja e sigurisë në Dibër mbetet stabile.

- Advertisement -spot_img

Ministria për Punë të Brendshme njoftoi se gjednja e sigurisë në Dibër dhe Qendër Zhupë mbetet stabile.

“Nuk janë regjistruar tubime të qytetarëve në vende publike, nuk ka prishtje të rendit dhe qetësisë publike dhe nuk ka aksidente të ndodhura”, njoftojnë nga MPB.

Nga MPB njoftuan se gjatë ditës së djeshme është regjistruar një rast për “mosrespektim të rregullave shëndetësore gjatë epidemisë”.

Nga MPB-ja informuan se në komunat Dibër dhe Qendër Zhupë me sukses po zbatohen masat për kontroll gjatë hyrjes të automjeteve të udhëtarëve dhe automjeteve të tjera, si dhe aktivitetet për furnizim të ushqimit, ilaçeve, mjeteve për higjienë personale dhe nevojave të tjera për qytetarët e të dyja komunave.

Të gjithë personat juridikë të cilët kryejnë furnizim duhet të lajmërohen në Shabin e Krizës në telefonin fiks 046/831 051 pas çfarë, automjetet e tyre me me përcjellje të policisë do të zbatohen deri te objektet përkatëse tregtare.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img