E diel, 21 Prill, 2024
spot_img

Filipçe: Gjashtë pacientë janë në gjendjet të rëndë shëndetësore.

- Advertisement -spot_img

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp theksoi se kemi pesë viktima nga coronovirusi, katër në Klinikën në Infektive, një nga Kumanova, një nga Çellopeku, një nga Llabunishta dhe një nga Shtipi, dhe një pacientë nga Kumnaova që ka ndërruar jetë në shtëpi. Ministri tha se në Klinikën Infektive janë gjashtë pacientë që janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ministri informoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 rastet të reja me Covid-19. Sipas qyteteve 15 janë në Shkup, 7 në Kumanovë, 1 në Prilep, 3 në Strugë dhe 3 në Koçan.

Tek 18 punonjës shëndetësorë në Kumanovë është konfirmuar infektimi me coronavirus dhe se atje është bërë riorganizimi i punës, me çka janë dërguar edhe mjekë të rinj.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img