EULEX bastis shtëpitë e Thaçit, Veselit dhe Selimit

Pjesëtarë të EULEX-it po bastisin shtëpinë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Kështu thonë burime të KosovaPress-it, ndërkohë, zyrtarët e e EULEX-it janë edhe te zyrat e PDK-së.

Artikulli paraprakKëto janë akuzat individuale ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit
Artikulli tjetërTrump: Nuk do të lejojmë korrupsionin të vjedhë këto zgjedhje kaq të rëndësishme