E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Edhe shtatë raste të reja me coronavirus në Maqedoni

- Advertisement -spot_img

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se kemi edhe 7 të prekur të tjerë me coronavirus në vend

Sipas ministrit Filipçe nga 38 të testuar për coronavirus, kanë dalë pozitivë 7 persona, 3 nga Dibra dhe 4 nga Shkupi. Të gjithë ndodhen në gjendje stabile, përveç dy rasteve me pneumoni të moderuar.

“Deri më tani, janë regjistruar gjithsej 11 raste të reja me coronavirusi. Numri i personave të infektuar me virus në vend deri në orën 21:00 është 42. Gjendja e të gjithë pacientëve është e qëndrueshme. Dy nga pacientët kanë pneumoni të moderuar” – shkruan Filpçe.

“Deri më tani, janë regjistruar gjithsej 11 raste të reja me coronavirusi. Numri i personave të infektuar me virus në vend deri në orën 21:00 është 42. Gjendja e të gjithë pacientëve është e qëndrueshme. Dy nga pacientët kanë pneumoni të moderuar” – shkruan Filpçe.

Aktualisht janë duke u testuar edhe 22 persona të tjerë, e rezultate pritet të dalin gjatë ditës së nesërme

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img