Edhe një kandidat i pavarur për President të RMV-së

Duket se garës për President do t’i shtohet edhe një kandidat i pavarur.
Lirim Muharremi është aspiranti nga Struga, i cili ka shpallur pretendimin se do të jet kandidat në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut.
Kandidati për president në profilin e tij në facebook ka publikuar një fotografi ku potencon se sot është regjistruar në Komisionin zgjedhor shtetëror duke tërhequr formualarët e nënshkrimeve të kandidimit.

Ai pretendon që në dy ditët e ardhëshme të grumbullojë 10.000 nënshkrimet e kërkuara dhe të vazhdoj sfidën me Stevo Pendarovskin e pozitës, Blerim Reka të opozitës Shqiptare dhe Gordana Siljanoska të opozitës maqedone. /Gurra.mk/

Artikulli paraprakPendarovski 24 orë në ndjekje nga shërbimet sekrete të afërta me opozitën
Artikulli tjetërFamilja Çoçaj fton familjarët e shoferit në vorrim