E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Donika Kadaj-Bujupi viziton fëmijët të cilëve u vdiq nëna nga COVID-19, kërkon që t’iu sigurohet bursë nga shteti.

- Advertisement -spot_img

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka vizituar dy fëmijët të cilëve iu vdiq nëna nga COVID-19 ditë më parë.

Kadaj-Bujupi përmes një postimi në Facebook, u ka bërë thirrje institucioneve shtetërore që të sigurojnë bursë të përhershme për dy fëmijët të cilët tashmë jetojnë vetëm.

Ajo theksoi se babi i tyre, ka qenë ish-luftëtar , i cili ka ndërruar jetë vite më parë, prandaj edhe fëmijët tashmë janë të vetëm.

“Sot vizitova Erblinin dhe Erblinën. Fatkeqësisht ditë më parë nëna e tyre humbi jetën nga virusi Covid-19. Babai, ish-luftëtar, ka ndërruar jetë vite më parë, ndërsa sot këta dy fëmijë jetojnë krejtësisht të vetëm. Unë i thërras së pari institucionet që të sigurojnë bursë të përhershme dhe atë menjëherë”, shkruan deputetja e AAK-së.

Po ashtu ajo u ka bërë thirrje njerëzve të vullnetit të mirë, që t’i ndihmojnë këta fëmijë.

“Gjithashtu thërras njerëzit e vullnetit të mirë që të lajmërohen dhe të ofrojnë ndihmën e tyre. Është kohë e vështirë, prandaj mund të ia dalim vetëm duke ngritur njëri-tjetrin lartë. Le të tregojmë kujdes dhe solidaritet tani kur duhet më së shumti. Së bashku t’i tregojmë Erblinit dhe Erblinës se nuk janë të vetëm në këtë betejë”,shkruan Kadaj-Bujupi. 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3749372395104263&set=a.593278337380367
- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img