E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Dalin pamjet e para të Mercedes S-Class 2021

- Advertisement -spot_img

Dritat më të holla LED me matricë të plotë do të ndihmojnë në modernizimin e S-Class për një gjeneratë të re, derisa grilat do të jenë më të mëdha me zbukurime të holluara të kromit, shkruan CarBuzz.

Ndryshime të tjera delikate vizuale përfshijnë gjatësinë e rrotave prej 1.57 inçësh dhe pasqyra anësore të cirkur.

Artistja nuk e ka renderuar brendësinë, por Mercedes ka dhënë një pamje të qartë brenda kabinës luksoze të veturës me teknologji të lartë.

Makina do të ketë deri në pesë ekrane dixhitale në total, përfshirë një ekran masiv 12,8-inç të orientuar nga portreti me reagime haptike dhe versionin e fundit të sistemit infotainment MBUX të ndërmarrjes së automobilëve.

Sa i përket opsioneve të motorit, S-Class i ri do të jetë i disponueshëm me një zgjedhje të motorëve me gjashtë dhe tetë cilindra me një sistem elektrik hibrid 48 volt.

Firma do të zbulojë teknikat e reja të teknologjisë së sigurisë dhe rehatisë së sedanit luksoz më 29 korrik dhe do publikojë fotografitë e para më 12 gusht, para lansimit në fillim shtatorit.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img