Çka po zihet në BDI!

Që nga krijimi i qeverisë LSDM-BESA dhe BDI paknaqësitë që shfaqën një pjesë e anëtarëve rë BDI-së akoma vazhdon. Këtë e dëshmoj edhe mbledhja e fundit e kryesisë që e thiri kryetari i kësaj partie Ali Ahmeti ku disa degë e refuzuan ftesën e kryetarit.

Sot në profilin personal kryetari i komunës së Sarajit njëherit edhe anëtarë i këshillit qëndror të BDI-së, ka postuar një fotografi me zyrtarë të lartë të BDI-së të cilët janë të pakënaqur me politikat e Ali Ahmetit.

Siç e dijmë tashmë BDI-ja po pregaditet për kongresin e ardhshëm dhe ndoshta pregaditjet kanë filluar shum më herët.

Artikulli paraprakDy salla sporti dhe një rrugë me emrin e tij, por Enver Idrizi ska shtetësi
Artikulli tjetërKush e rrëmbeu Kejvina Kthellën!?