E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

Bërns: Ambasada Amerikane dhe SBA-të do të jenë gjithmonë krah Maqedonisë së Veriut

- Advertisement -spot_img

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce, ambasadorja amerikane Kate Burns dhe Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik Dr. Shaban Memeti dhanë një deklaratë për shtyp pas një donacioni të Ambasadës Amerikane dhe USAID për laboratorin e nivelit 3 të biosigurisë së virologjisë shëndetësore. Bërns tha se Ambasada Amerikane dhe SHBA-të do të jenë gjithmonë përkrah vendit tonë me ndihma të tilla në momente të vështira si ajo që kaluam me pandeminë.

ne e filluam këto investime në një kohë shumë të vështirë me pandeminë në vend. Ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me këto projekte dhe SHBA-të do të jenë gjithmonë përkrahë Maqedonisë. Ne do të vazhdojmë edhe më tutje me donacione të tjerë. Jam shumë e gëzuar që ambasada e SHBA-ve ka qenë partnere në këtë projekt.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img