E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Ziadin Sela takohet me Feta Alimin

- Advertisement -spot_img

Shpëtimtari i Ziadin Selës i cili ndodhet në burg Feta Alimi sot ka biseduar me Selën për ta mbështetur në zgjedhjet e 15 korrikut.

Feta Alimi në profilin e tij në facebook ka publikuar një foto nga biseda e tyre diku ia bashkëngjitur edhe një histori të shkurtër rreth ngjarjes së 27 prillit të vitit 2017 dhe shoqërisë me z.Sela

Më poshtë ju sjellim postimin e plotë:

Nje djal nga Livadhia e Struges kur mendoj se gjith e braktisen dhe e tradhtuan e lan ne duart e armikut humbi shpresat per jet! Ne nje moment nje djal i thot jepma doren vlla zgjohu! E pyet kush je?? Jam vllau yt nga Orizarja e Kumanoves!! Prej atij momenti fillon nje histori per kta dy djem qe nuk njiheshin as personalisht as familjarisht. Me shum mund e peripeci u vendosen ne nje dhom te errèt filloj ky djal nga Karadaku i Kumanoves te ja sheroj plaget kty djali nga Livadhia e Struges e dhezen nga nje cigare e po kuvendojshin! I thot i pari ne besen tende jam ja kthen ky i Karadakut mos ke merak se pa me vra mu nuk do prekesh ty! Keshtu lidhen bes vllau me vllaun dhe ja dolen ksaj pune!!
Por ketu fillon nje histori tjeter kta dy u misheruan djali ndga Struga u ŕingjall filloj te kerkoj drejtat e shqiptarve u zgjua si nje flakadan dhe nuk po len gur pa rrotulluar qe shqiptaret te ken te drejtat e tyre!
Ate nat te pergjakshme ishte vetem u benen dy e tash jan be me qindra mija flakadana qe i besojn kty djali nga Struga!
Eshte shum interesant se kjo qe ju ndodhi ktyne dyve per mu nuk eshte e rastit njeni nga Struga ne skaj te Ilirides e tjetri nga Kumanova ne nje skaj krejt tjeter e zoti i takoj ne kryeqitetin e Dardanis!
Loja e armiqve dhe shqipfolsave nuk ndaloi filluan persekutimin e djalit nga Orizarja e Kumanoves se jau kish prish planet e erreta e eliminimit tè nje shqiptari i cìli po jau prishte KUMARIN qe e kishin!
E burgosen e denuan por ky nuk u gjunjezua se nuk dorzohen leht djemt e Karadakut!
Me e rend burgosja ishte per djalin e Struges se tash po fillon eliminimi politik se eliminimi fizik deshtoi!
Nuk la vend e ambasad pa kerkua drejtsi per vellaun e vet nuk eshte tu lan gur pa rrotullua qe ta nxjerr jasht nga burgu.
Te eshte mirnjohes Kumanova o Strugan vazhdo keshtu se un TE BESOJ SE E KAM PAR NE SYT E TU QE E KE ME GJITH SHPIRT E ZEMER KET PUN! Edhe ju bashkombas te mi duhet ti besoni kty djali se e ka pa hile e me gjith mend e zemer qe t’nae largoj te keqen!!

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img