Vokrri në zemrat tona

Këngëtarët e mirënjohur të muzikës popullora Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku kanë sjellë këngë për legjendën e futbollit Kosovar Fadil Vokrrin.

Teksti i këngës është punuar nga Milaim Islami, Muzika dhe orkestrimi nga Rrahman Kryeziu ndërsa videoklipi ju është besuar MProduction.

Mahmut Ferati ka qenë i afërt me legjendën e futbollit prandaj edhe ja dedikoj këngën ku në profilin e facebook-ut ka postuar edhe këngën.

“VOKRI N’ZEMRAT TONA” Këngë e realizuar për nderin e mikut tim dhe legjendën e sportit të futbollit, ai i cili krijoi revolucion në gjithë kombin shqiptar. Dëgjim të këndshëm! – shkroi Mahmut Ferati./Gurra.mk

Artikulli paraprakThaçi, sprovë e drejtësis
Artikulli tjetërKreatorët e modës: Moda, profesion sfidues në Maqedoninë e Veriut