E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Trump u kërkon kompanive farmaceutike në SHBA, të asistojnë në shërimin e kryeministrit britanik Boris Johnson.

- Advertisement -spot_img

Presidenti amerikan Donald Trump, i ka uruar shërim të shpejtë kryeministrit britanik Boris Johnson i cili mbrëmë është dërguar në repartin e kujdesit intensiv në një spital në Londër, pasi simptomat e coronavirusit kanë filluar të jenë më të theksuara dhe gjenda e tij shëndetësore ishte përkeqësuar.

“Shprehim keqardhje që ai është dërguar në repartin e kujdesit intensiv. Të gjithë qytetarët e Amerikës luftën që ai të shërohet shpejtë. Ai është një mik shumë i mirë dhe i veçantë i imi”, tha Trump gjatë një konference për media.

Presidenti amerikan Donald Trump, i ka uruar shërim të shpejtë kryeministrit britanik Boris Johnson i cili mbrëmë është dërguar në repartin e kujdesit intensiv në një spital në Londër, pasi simptomat e coronavirusit kanë filluar të jenë më të theksuara dhe gjenda e tij shëndetësore ishte përkeqësuar.

“Shprehim keqardhje që ai është dërguar në repartin e kujdesit intensiv. Të gjithë qytetarët e Amerikës luftën që ai të shërohet shpejtë. Ai është një mik shumë i mirë dhe i veçantë i imi”, tha Trump gjatë një konference për media.

Trump gjithashtu u ka kërkuar dy kompanive farmaceutike që janë duke bashkëpunuar me qeverinë amerikane që ta “kontaktojnë menjëherë Londrën” për të asistuar në shërimin e Johnsonit

Gjatë ditës së djeshme Trump ka mbajtur një konferencë për media me pronarët e kompanivee që prodhojnë barna që luftojnë pandeminë e COVID-19 – bëhet fjalë për Genetech, Amgen, Gilead dhe Regeneron. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img