E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

TikTok tani u lejon prindërve të caktojnë sa kohë fëmijët e tyre shpenzojnë në aplikacion

- Advertisement -spot_img

TikTok e kupton se sa e lehtë është të kalosh orë të tëra ulur dhe të shikosh video, kështu që kompania po u jep prindërve më shumë kontroll sa kohë fëmijët e tyre mund të kalojnë në aplikacion.

Sipas modalitetit të ri të sigurisë familjare, prindërit do të jenë në gjendje të kontrollojnë se sa kohë mund të kalojnë fëmijët e tyre në TikTok, sipas një postimi të ri në blog nga Cormac Keenan, kreu i sigurisë në EMEA

Qëllimi është të inkurajojmë njerëzit të zhvillojnë “një marrëdhënie të shëndetshme me aplikacione dhe shërbime në internet”.

Kjo është vetëm një nga nismat e reja që përdoruesit mund të shohin në profilet e tyre.

Kompania gjithashtu u bashkua me disa nga personalitetet e saj më të ndjekur për të krijuar video që i kujtojnë atyre të dalin nga TikTok.

Këto video priren të shfaqen pasi dikush ka kaluar një kohë të gjatë duke shikuar video pa ndaluar.

Modaliteti i Sigurisë Familjare nga TikTok gjithashtu do t’u lejojë prindërve të kufizojnë se kush mund t’i dërgojë fëmijës së tyre një mesazh të drejtpërdrejtë ose të fikin opsionin për të marrë mesazhe direkte.

Ata gjithashtu mund të kufizojnë llojin e përmbajtjes që fëmijët mund të shohin gjatë përdorimit të aplikacionit.

Ky opsion aktualisht është në dispozicion në Mbretërinë e Bashkuar, por do të dalë në tregjet e tjera në javët e ardhshme

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img