Shkon në 21 numri i viktimave nga Coronavirusi në Shqipëri.

Ka shkuar në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder Kurti.

Njoftimi i plotë nga Ministria e Shëndetësisë, raporton Top Channel.

Ka ndërruar jetë sot në spitalin infektiv 61-vjeçari me inicialet S.K., i shtruar prej 20 ditësh në spital, në gjendje të rëndë, i intubuar. Më herët 61-vjeçari nga Tirana pësoi vdekje klinike dhe prej disa ditësh gjendja e tij ishte rënduar së tepërmi.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv në terapinë intensive, 61-vjeçari që vuante nga hipertensioni, nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit. Ministria e Shëndetësisë i kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social.

Është po kaq e rëndësishme që masat e kontrollit të infeksionit të respektohen maksimalisht edhe brenda rretheve familjare, duke shmangur vizitat tek të afërmit për çdo lloj arsye, për të parandaluar transmetimin e COVID-19.

Artikulli paraprakRonaldo një ‘bishë’ e vërtetë: I bën 142 pompa për vetëm 45 sekonda.
Artikulli tjetërSpotify mbetet lider global në transmetim të muzikës, industria u rrit me 32% në 2019.