E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Shënohet viktima e parë edhe në Maqedoninë e veriut nga COVID-19

- Advertisement -spot_img

Është regjistruar viktima e parë nga epidemia e koronavirusit në Maqedoni, raporton Zyrtare.net. Lajmin e ka njoftuar para pak minutash ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe , njofton zyrtare.net.

Bëhet fjalë për një grua 57 vjeçare nga qyteti i Kumanovës.

“Për fat të keq e kemi rastin e parë vdekje në Kumanvoë. Bëhet fjalë për grua e moshës 57 vjeçare. Në lidhje me këtë duhet të them se me kohë janë bërë teste dhe kanë treguar rezultat negativ”, ka thënë ministri Filipçe, derisa ka njoftuar se tashmë numri i përgjithshëm i pacientëve të infektuar me Covid 19 ka shkuar në 114

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img