E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Shqipëri

- Advertisement -spot_img

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se tashmë është shënuar viktima e dytë nga virusi korona në Shqipëri. Viktima është një 66-vjeçar nga Lushnja i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në repartin Infektiv, në gjendje të rëndë. Pacienti vuante nga disa sëmundje të ndryshme si sëmundjet kardiake, edemë pulmonarë dhe sëmundje të veshkave. Personi i parë që ndërroi jetë nga virusi korona në Shqipëri ishte një 73-vjeçare nga qyteti i Durrësit, e cila ndërroi jetë më 11 mars.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img