Policia e Vjenës merr një mesazh: ‘Betohem në Allahun se nuk keni parë ende asgjë”

Një prej autorve të sulmit në Vjenë ku kanë humbur jëtën 7 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur i është përgjigjur policisë në një publikim duke thënë se “Betohem për Allahun se ju nuk keni parë asgjë prej nesh”.

Mediat austriake flasin për 7 viktima, mes tyre dhe një polic, si dhe 4 të plagosur nga sulmi me armë në qendër të Vjenës mbrëmjen e sotme.

Sipas “Die Presse”, ishin 3 agresorët, njëri prej të cilëve vdiq pasi shpërtheu një brez me eksplozivë. Dy të tjerët janë në arrati.

Artikulli paraprakKy është i dyshuari për sulmin terrorist në Vjenë, me prejardhje shqiptare nga Maqedonia e Veriut
Artikulli tjetërSulmi në Vjenë, Austria shpall tre ditë zie