E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Policia e Vjenës merr një mesazh: ‘Betohem në Allahun se nuk keni parë ende asgjë”

- Advertisement -spot_img

Një prej autorve të sulmit në Vjenë ku kanë humbur jëtën 7 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur i është përgjigjur policisë në një publikim duke thënë se “Betohem për Allahun se ju nuk keni parë asgjë prej nesh”.

Mediat austriake flasin për 7 viktima, mes tyre dhe një polic, si dhe 4 të plagosur nga sulmi me armë në qendër të Vjenës mbrëmjen e sotme.

Sipas “Die Presse”, ishin 3 agresorët, njëri prej të cilëve vdiq pasi shpërtheu një brez me eksplozivë. Dy të tjerët janë në arrati.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img