E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

PDK dorëzon kërkesën për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme.

- Advertisement -spot_img

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka njoftuar se kanë dorëzuar kërkesën për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme lidhur me pakon emergjente fiskale e cila është votuar nga Qeveria e Kosovës.

Hamza ka thënë se seanca do të mbahet më datën 14 prill.

“Kjo situatë e krijuar përveç ndikimit në çështjen shëndetësore sigurisht e ka ndikimin e madh social dhe ekonomik. Me qëllim që ky ndikim negativ social dhe ekonomik mos të thellohet duhet veprime konkrete dhe urgjente. Me qëllim të adresimit të sfidave të cilat i kemi para vetës si shtet ne si PDK e kemi dorëzuar kërkesën me nënshkrimet e nevojshme për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme me datën 14 prill, ditë e marte”, ka thënë Hamza në një konferencë për media.

Hamza ka thënë se masat e ndërmarra deri tani janë të pamjaftueshme dhe të vonuara.

“Ne kemi bërë propozimin e cila shkon deri në 320 milion euro. Jemi të hapur edhe për propozime tjera”, u shpreh ai.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img