E shtunë, 13 Prill, 2024
spot_img

Osmani në Bratislavë do të hapë ambasadën e re të Maqedonisë së Veriut

- Advertisement -spot_img

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani do të qëndrojë për vizitë pune në Sllovaki me rastin e hapjes zyrtare të Ambasadës së Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bratislavë, me çka do të zyrtarizohet përfaqësia jonë diplomatike në këtë shtet.

Në hapjen e Ambasadës në Bratislavë do të marrin pjesë ministri i jashtëm Osmani dhe kolegu i tij sllovak, ministër për punë të jashtme dhe çështje evropiane Ivan Korçok.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,240AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,240AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img