E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Numri i të infektuarve nga coronavirusi në SHBA arrin në 200,000.

- Advertisement -spot_img

SHBA ka raportuar më shumë se 200,000 raste nga coronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri i të infektuarve në total është 203,608, ndërsa Italia ka numrin e dytë më të lartë me më shumë se 110 mijë raste.

Bëhet e ditur se numri i të infektuarve në të gjithë botën ka shkuar në 911 mijë, 191 mijë persona janë shëruar, ndërsa 45 mijë të tjerë kanë ndërruar jetë.

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghrebreyesus, gjatë një konference në Gjenevë, ka thënë se është mjaft i shqetësuar për shkallën e vdekjeve dhe përhapjen e shpejtë të coronavirusit.

“Gjatë pesë javëve të fundit, ne kemi parë një rritje gati eksponenciale në numrin e rasteve të reja që ka arritur pothuajse në çdo vend, territor dhe zonë”, tha ai. 

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img