Ndërron jetë nga korona virusi moderatori i njohur maqedonas, Dragan Vuçiq.

Ka ndëruar jetë moderatori Dragan Vuçiq, i cili ditëve të fundit ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore, i hospitalizuar në Klinikën Infektive. Ai ka qenë i infektuar nga korona virusi dhe madje në gjendje të rëndë, ku për disa ditë ka qenë i vendosur në respirator

Vuçiq është i lindur në vitin 1955 në Shkup, ndërsa ka punuar si kompozitor, këngëtar dhe moderator.

Ai është i njohur në opiniion edhe për kuize dhe emisione të ndryshme televizive.

BurimiTetovaSot
Artikulli paraprakRrëzohet një helikopter në aeroportin e Shkupit, nuk dihet nëse ka viktima.
Artikulli tjetërKëto janë çmimet e reja të derivateve të naftës.