E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Ndërron jetë mjeku nga Tetova.

- Advertisement -spot_img

Në spitalin “8 shtatori” në moshën 64 vjeçe ka ndërruar jetë Dr. Arifikmet Deari, urolog nga Tetova. Deari ishte shtrirë në spital për probleme neurologjike, por që ishte diagnostifikuar edhe me Covid-19. Pas 15 ditëve, ai ka humbur betejën me sëmundjen, ka njoftuar ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

Dr. Deari është mjeku i parë në vend që ka ndërruar jetë nga komplikacionet e koronavirusit.

“Mjeku Deari i cili ka qenë vetëm disa ditë para pensionimit është mjeku i parë i cili ka vdekur nga komplikimet e koronavirusit. Shpreh ngushëllimet deri tek familja. Apeloj tek kolegët e mi shëndetësorë të mbrohen në vendin e punës në përputhje me protokollet. Apelojë edhe tek qytetarët të respektojnë masat, punëtorët shëndetësor dhe bashkëqytetarët e tyre”, ka shkruar ministri Filipçe.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img