E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Ndahet nga jeta Ismet Amerika, biznismeni i cili financoi koncertin për Adem Jasharin në vitin 1998

- Advertisement -spot_img

Është ndarë nga jeta në moshën 62 vjeçare Ismet Guncati, i njohur me nofkën -Ismet Amerika.

Guncati si shumë bashkatdhetarë në vitet 98 – 99, dha një kontribut të çmuar në luftën e fundit në Kosovë duke ndihmuar UÇK-në forma të ndryshme. Gjithashtu ai në vitin 1998, ka financuar koncertin kushtuar, Adem Jasharit dhe familjes së tij.

Pas përfundimit të luftës nga agresioni serb, Ismet Guncati u kthye me familje nga Amerika në qytetin Prizrenit dhe jetoi deri në ditët e fundit të jetës së tij, shkruna tvprizreni.

Intervistën e tij në Amerikë në vitin 1998 dhe koncertin mund ta ndiqni në videon e më poshtme:

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img