Ndahet nga jeta aktorja kosovare Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena. Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK

Ajo ishte pjesë e shumë filmave, seriale vendore dhe përtej saj.

Së fundi ishte pjes ë e serialit “Çka ka shpija”.