E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

MPB: Prej sot terminet për nxjerjen e dokumenteve personale mund të caktohen në mënyrë elektronike

- Advertisement -spot_img

Ministria e Punëve të Brendshme, përmes një komunikate për opinionin ka sqaruar nga sot terminet për nxjerrjen e dokumenteve personale mund të caktohen në mënyrë elektronike.

“Njoftojmë opinionin se nga dje kemi prezantuar edhe një rubrikë të re në ueb-faqen https://termin.mvr.gov.mk/ e cila ka për qëllim të kontribuojë në një termin sa më të shpejtë për fotografim për dokumente personale.

Konkretisht, në këtë rubrikë të quajtur “Dërgo një kërkesë për takim”, qytetarët duhet të shënojnë numrin amë, numrin e telefonit të kontaktit dhe të zgjedhin se për cilin dokument dëshirojnë të caktojnë termin.

“Pasi të dërgojnë kërkesën, operatorët e qendrës së thirrjeve do t’i kontaktojnë në numrin e telefonit kontaktues të treguar në mënyrë që kërkesa e tyre të bëhet në një kohë sa më të shkurtër”, thonë nga MPB.

Terminet mund të bëhen në këtë link https://termin.mvr.gov.mk/Call_Request

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img