Momenti kur polici qëllohet gjatë sulmit me armë në Vjenë të Austrisë (VIDEO)

Njëri nga policët në Vjenë të Austrisë ka qenë viktimë e sulmit me armë.

Sipas mediave të huaja, autoritetet austriake kanë konfirmuar se nuk kishte një sulm të vetëm me të shtëna por ai u përhap në gjashtë lokacione të ndryshme në Vjenë.

Së paku deri më tani, vdekja e vetme e konfirmuar është ajo e një sulmuesi të dyshuar, të qëlluar dhe vrarë nga policia.

Ndryshe, sipas raporteve zyrtare, bëhet fjalë për disa të vdekur dhe disa të dyshuar, ndërkohë që media të ndryshme kanë thënë se bëhet fjalë për shtatë të vdekur.

Artikulli paraprakStudenti nga Maqedonia flet për sulmet në Vjenë
Artikulli tjetërSHBA, sot mbahen zgjedhjet presidenciale