E diel, 23 Qershor, 2024
spot_img

Më shumë se 300 mijë të infektuar në SHBA, numri i të vdekurve në botë shkon në mbi 60 mijë.

- Advertisement -spot_img

Ka më shumë se 1.1 milion njerëz të infektuar në të gjithë botën, dhe tashmë bota ka kaluar një prag tjetër – 60,000 vdekje.

Shteti më i infektuar në botë është SHBA, qëka mbi 300 mijë të infektuar.

Sipas informacioneve të fundit nga Italia, 681 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit. Gjithsej 124.632 njerëz janë të infektuar.

Një total prej 15,362 njerëz kanë vdekur në Itali. Ndërsa vetëm në 24 orët e fundit, janë regjistruar 4805 persona të sapo infektuar.

Në Francë, situata po përkeqësohet

Situata është edhe më e keqe në Francë. Vdekjet nga coronavirusi në Francë u rritën për 61 për qind më shumë në dy ditët e fundit pasi Covid-19 kapi shtëpitë e pleqve. 6507 janë infektuar, duke e çuar në 89,943 numrin e të infektuarve gjithsej, njoftoi dje Ministria e Shëndetësisë.

Ka vetëm 19 raste të reja në Kinë

Duke përfshirë të dhënat nga shtëpitë e pleqve, Franca u bashkua me Shtetet e Bashkuara, Spanjën, Italinë dhe Gjermaninë – vendet që tejkaluan numrin e raportuar nga Kina, vendi nga ku mendohet se filloi pandemia.

Në Kinë, vendi i origjinës, janë raportuar vetëm 19 raste të reja.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img