E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Matuidi ka nënshkruar kontratë të re me Juventusin.

- Advertisement -spot_img

Mesfushori i Juventusit , Blaise Matuidi ka nënshkruar kontratën e re me klubin deri në qershor 2021.

Kontrata e 32-vjeçarit do të skadonte në fund të sezonit 2019/20, por ai është shpërblyer m një rinovim një vjeçar.

Matuidi e ka nënshkruar kontratën më 14 shkurt, megjithëse nuk ishte njoftuar publikisht nga klubi.

Ai ka bërë 31 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon dhe mbetet një nga pikat më të forta të skuadrës.

Francezi është një nga lojtarët e klubit, që është i prekur me Covid-19.

Ai ende do të qëndrojë në karantinë për dy javë të tjera.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img