E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Marija Paloska, vajza që po mahnit të famshmit me ilustrimet e saja

- Advertisement -spot_img

Vajza e talentuar nga Maqedonia e Veriut, Marija Paloska, po mahnit të gjithë me ilustrimet e saja.

Ajo flet ekskluzivisht për punën e saj në Gurra.mk :

“Unë jam Marija Paloska, kam 20 vjet dhe jam studente pranë fakultetit ekonomik në Shkup – drejtimin e marketingut. Në kohën time të lirë, pas angazhimeve të studimeve pushoj duke vizatuar. Këtë pasion e kam filluar që e vogël por me ilustrime që nga viti i katërt në shkollë të mesme dhe kështu hapa profilin tim në Instagram. Të gjithë shprehemi në mënyra të ndryshme, por besoni se çelësi është te origjinaliteti për të treguar kreativitetin dhe të provojmë që vazhdimisht të përmirësohemi dhe të pranojmë që ende mundemi të mësojmë edhe shumë gjëra.

Përmes ilustrimeve dua që të jap porosi që çdo vajzë dhe grua nga ne është e ndryshme dhe dua që të gjithë të shohin pjesën unike të tyre. Çdo ilustrim tregon ngjarje të veçantë dhe çdo vajzë e veçantë është e ilustruar.

Për fund, fillestarëve ju sugjerojë që fillimisht dhe më e rëndësishmja të kenë vetëbesim, të përvetësohen dhe të pranojnë faktin që sado që të jesh i mirë në ndonjë punë të caktuar, e njëjta nuk mundet të ju pëlqejë të gjithëve” -Marija Paloska

Ilustrimet e saja mund të i gjeni në faqen e saj të Instagramit “m_illustrations23”.

/Gurra.mk

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img