Maqedoni, rritet numri i personave të shëruar nga coronavirusi.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp bëri të ditur se tre pacientët të cilët në dy testimet kontrolluese kanë rezultuar negativ për coronvirusut, sot dalin nga Klinika Infektive dhe shkojnë në shtëpi.

Gjatë ditës së nesërme pritet rezultatet nga katër pacientë të cilët nëse vërtetohet se për herë të dytë dalin negativ në testimit për coronavorus, do dalin nga klinika me gjendje të mirë shëndetësore. Me të shëruarit e sotëm, numri i pacientëve të shëruar është 23 persona.

Artikulli paraprakVjero tregon vendimet e Qeverisë së Shqipërisë në mbështetje të bizneseve.
Artikulli tjetërNë Maqedoni regjistrohen 72 raste të reja me coronavirus.