Mahmut Ferati i thotë LAMTUMIRË Gurbetit

Këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Mahmut Ferati ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, shkruan Portali Gurra.mk

Kënga titullohet “Lamtumirë Gurbet” të cilën e ka përpunuar vet këngëtari ndërsa orkestrimi i këngës është bërë në AL-sound Studio kurse për videoklipin është kujdesur studio Tima.

Kënga vjen përplot ritëm, me vargje alegrie dhe me interpretim të shkëlqyer nga këngëtari dhe profesori i nderuar Mahmut Ferati dhe siç mund ta kuptoni edhe nga titulli i kushtohet gurbetçarëve tanë anembanë botës. / Gurra.mk

Artikulli paraprakKoha për Kryeministrin e parë Shqiptar
Artikulli tjetërZiberi: Nuk e kthejm kokën kah Rusia