E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Liverpooli vendos t’ia ulë çmimin Xherdan Shaqirit.

- Advertisement -spot_img

Liverpooli që janë liderë të Ligës Premier, janë pajtuar që ta lirojnë Xherdan Shaqirin, duke ia ulur edhe çmimin.

Sipas mediave anglez drejtuesit e klubit e kanë ulur dëmshpërblimi, duke e zbritur në 20 milionë euro.

Fillmisht ishin kërkuar rreth 30 milionë euro për anësorin shqiptar.

Roma vazhdon ta kryesojë garën, por aty janë edhe Galatasaray, Sevilla e CSKA Moska që e pëlqejnë shqiptarin.

Shaqiri 28-vjeçar këtë stinor ka luajtur dhjetë ndeshje në të gjitha garat dhe ka realizuar një gol, por ka pasur probleme të vazhdueshme me lëndime.

Ai te Liverpooli kaloi në vitin 2018, kur u transferua nga Stoke City për 14.7 milionë euro, ndërsa ka kontratë me Liverpoolin deri në  vitin 2023.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img