E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

LDSM paralajmëron ndryshime në krye të Bashkësisë Islame/ Nënkryetari presion myftijve: Kujdes çfarë vendosni!

- Advertisement -spot_img

Ndërhyrja e politikës në bashkësitë fetare, edhepse e ndaluar me kushtetutë, nuk është dukuri e panjohur në Maqedoninë e Veriut. Eksponentë partiak – politik, kryesisht nga partitë në pishtet,si dhe insitucione shtetërore, edhe më herët kanë ndërhyrë në punën e Bashkësisë Fetare Islame, por edhe në organizimin e brendshëm struktural të saj.

Së fundmi, në mënyrë të përsëritshme, partia maqedonase në pushtet SDSM, ndërhyn në organizimin e brendshëm të BFI-së. Rasti i fundit është presioni i nënkryetarit të SDSM-së M.Zekiri i cili duke u bërë presion myftijve për vendimet e tyre, paralajmëron ndryshime në krye të bashkësisë islame në RMV.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img