E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

Kurti i zë vendin kapitenit, priti pasagjerët e parë që udhëtuan pa viza në Vjenë (VIDEO)

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në aeroplan pasagjerët që udhëtuan pa viza sot për në Vjenë.

Ai i ka përshëndetur të gjithë udhëtarët në aeroplan ku dhe i ka lajmëruar se po i flet kryeministri i tyre e jo kapiteni, njofton Klankosova.tv.

“Mirëdita të gjithëve, ky nuk është kapiteni juaj, por kryeministri juaj. Fillimisht urime Vitin e Ri, sot është dita e parë e vitit 2024 por njëkohësisht është edhe dita e parë e udhëtimit pa viza”, ka thënë Kurti.

Më tutje Kurti i uroi pasagjerët që të kalojnë sa më mirë në vizitat e tyre, por i rikujtoi që t’i respektojnë rregullat.

Po ashtu edhe ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, përcolli grupin e parë të qytetarëve të cilët janë përfitues i udhëtimit falas pa viza drejt Vjenës.

https://fb.watch/pj9Ej5auEE/

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img