Kryeparlamentari të parin e përshëndeti Ahmetin dhe Thaqin

Pas rizgjedhjes së Talat Xhaferit – kryetar i parlamentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, të parët që ja uruan ishin Ali Ahmeti – kryetar i BDI-së dhe Menduh Thaçi – kryetar dhe deputet i vetëm i PDSH-së.

Rikujtojmë që deputetët e koalicionit Tash është koha, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa nuk ishin në sallë në momentit w votimit.

Artikulli paraprakLëvizja nëpër rajon, ku duhet e ku jo testi negativ
Artikulli tjetërBesnik Rameti, doktoroi në shkencat e historisë