Kryeministri rus konfirmon se është infektuar me koronavirus.

Kryeministri rus, Mikhail Mishustin, ka thënë se është infektuar me koronavirus.

Ai e ka njoftuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, për gjendjen e tij shëndetësore.

Duke folur në një takim, Mishustin propozoi që zëvendëskryeministri i parë, Andrey Belousov, të shërbejë si ushtrues detyre i kryeministrit.

Putin e ka mbështetur propozimin e tij, raporton Reuters.
Rusia deri më tani ka regjistruar 106.498 raste të të infektuarve me koronavirusin e ri dhe 1,073 vdekje.

BurimiTetovaSot
Artikulli paraprakMegjithatë Pacolli nuk karantinohet, shkon në shtëpinë e tij në Hajvali.
Artikulli tjetërMbi një milion persona të shëruar nga Covid-19 në mbarë botën.