E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Kryeministri rus konfirmon se është infektuar me koronavirus.

- Advertisement -spot_img

Kryeministri rus, Mikhail Mishustin, ka thënë se është infektuar me koronavirus.

Ai e ka njoftuar presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, për gjendjen e tij shëndetësore.

Duke folur në një takim, Mishustin propozoi që zëvendëskryeministri i parë, Andrey Belousov, të shërbejë si ushtrues detyre i kryeministrit.

Putin e ka mbështetur propozimin e tij, raporton Reuters.
Rusia deri më tani ka regjistruar 106.498 raste të të infektuarve me koronavirusin e ri dhe 1,073 vdekje.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img