E shtunë, 13 Prill, 2024
spot_img

Kryeministri i Britanisë së Madhe ka dalë pozitiv në testin për koronavirus

- Advertisement -spot_img

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Zëdhënësi i tij ka thënë se simptomat e tij janë të lehta dhe se ai do vazhdojë të udhëheqë përgjigjjen e qeverisë ndaj virusit, ndonëse do të vetizolohet.

“Në 24 orët e fundit unë kam pasur simptoma të lehta dhe dola pozitiv në testin për koronavirus”, ka thënë Johnson.

“Unë jam vetizoluar mirëpo do të vazhdoj të udhëheqjen e veprimeve qeveritare ndaj virusit përmes video-konferencës”, ka thënë ai përmes një postimi në rrjetin social, Twitter.

Britania e Madhe deri më tani ka raportuar për 11,813 persona të infektuar me koronavirus dhe 580 të vdekur si pasojë e kësaj sëmundjeje.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,240AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,240AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img