Kovid 19/ 3 viktima,16 raste të reja .Shërohen 14 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 314 teste të realizuara, 16 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 14 pacientë të shëruar.

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Viktima janë nga Shkupi, Tetova dhe Velesi.

Sipas statistikave të fundit, që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë realizuar 25,842 testime, prej të cilëve 2015 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në vendin tonë nga Covid-19 janë shëruar 1.453 pacientë, kurse fatkeqësisht betejën me koronavirusin e ri e kanë humbur 116 pacientë.

Burimiaktualemk
Artikulli paraprakTë shtunën përfundon gjendja e jashtëzakonshme.
Artikulli tjetërPrej sot hiqet ora policore në Maqedoninë e Veriut.