E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Koleksioni i mahnitshëm i veturave të vjetra(Foto)

- Advertisement -spot_img

Në Tokio të Japonisë, gjendet një qendër tregtare që njihet më së shumti për koleksionin e mahnitshëm të veturave të vjetra.

Vizitorët kanë rastin të shohin makinat që më nuk janë në qarkullim, e madje që janë aq të rralla sa kanë mundur të shihen vetëm në ndonjë film.

Në qendrën Odiaba janë përshtatur edhe ambientet ku janë vendosur automobilat, në mënyrë që të jepet një përshtypje më e madhe.

Derisa disa vetura janë vendosur në ‘rrugët e Milanit të Italisë’, vetëm nj kthesë më larg vizitorët dalin në ‘Shtetet e Bashkuara’ ku janë parkuar disa të tjera.

Sipër një makine me tavan të hapur, është vendosur projektori dhe mund të përjetohet edhe si duket vozitja.

Odiaba 11
Odiaba 10
Odiaba 09
Odiaba 08
Odiaba 07
Odiaba 06
Odiaba 05
Odiaba 04
Odiaba 03
Odiaba 02
Odiaba 01
- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img