Joe Biden kthehet në banesën e fëmijërisë: Nga këtu në Shtëpinë e Bardhë (VIDEO)

Kandidati demokrat presidencial Joe Biden vizitoi qytetin e tij të lindjes, Scranton, ditën e zgjedhjeve në shtetin vendimtar të Pensilvanisë, duke folur për “rivendosjen e mirësjelljes në Shtëpinë e Bardhë”, nëse ai fiton.

Ai u zotua të bashkojë një komb të ri dhe të rindërtojë një klasë të mesme të rrënuar nga pabarazia ekonomike. Biden u brohorit nga rreth 200 mbështetës, ndërsa vizitoi shtëpinë e tij modeste të fëmijërisë në Green Ridge, një zonë në periferi mbuluar me gjethe, pak jashtë qendrës së qytetit.

Artikulli paraprakForcat policore i rrethojnë shtëpinë! EULEX-i në banesën e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi
Artikulli tjetërBiden një hap larg Shtëpisë së Bardhë, sytë nga Nevada