Ja rastet e reja me COVID-19 në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1077 testime, ndërsa janë regjistruar 152 raste të reja me koronavirius.

Në Shkup-39, Kumanovë-20, Dibër-8, Shtip-14, Prilep-1, Tetovë-9, Strugë-13, Manastir-5, Ohër-3, Kavadar-5, Gostivar-15, Gjevgjeli-3, Strumicë-4, Radovish-1, Koçani-1, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-2, Delçevë-3, Kratov2ë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-2.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 70 pacientë të shëruar.
Nuk ka pacientë të cilët kanë humbur jetën nga Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me koronavirus në vendin tonë ka tejkaluar shifrat 10 mijë, më saktë 10086.

Artikulli paraprakAlarmante: 220 raste të reja dhe 121 pacientë të shëruar nga koronavirusi për 24 orë.
Artikulli tjetërKometa “Neowise” bën kalimin më të afërt me Tokën.