Italia raporton 578 të vdekur brenda 24 orëve nga coronavirusi.

Numri i viktimave nga coronavirusi në Itali u rrit për 578 të mërkurën, 24 më pak se të martën, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 21,645.

Sipas mediave të huaja, numri i rasteve u rrit për 1.1 për qind ose 1,127 për një ditë.

Autoritetet e mbrojtjes civile thonë se numri i shtretërve të kujdesit intensiv vazhdon të bie, me 1,000 pacientë më pak se dy javë më parë.

Ndërkohë deri më tani në Itali janë infektuar 165 mijë persona, përfshirë viktimat dhe 38,092 të mbijetuar. 

Artikulli paraprakArrestohet personi që prodhonte “ilaçe” kundër coronavirusit.
Artikulli tjetërKurti dhe ambasadori britanik diskutojnë për masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19.