E premte, 21 Qershor, 2024
spot_img

Humbi jetën legjenda e futbollit Beckenbauer

- Advertisement -spot_img

Në moshën 78 vjeçare ka vdekur Legjenda e futbollit Franz Beckenbauer.

Lajmin e ka bërë të ditur familja e Beckenbauerit të hënën, të cilët kanë treguar se Beckenbauer vdiq të dielën.

Beckenbauer u bë kampion bote si futbollist në vitin 1974, ndërsa fitoi titullin e botës edhe si trajner me Gjermaninë në vitin 1990.

Në rrugëtimin e tij të futbollit, Beckenbauer kishte fituar katër tituj të Bundesligës me Bayernin, katër herë Kupën e Gjermanisë, tri herë Kupën e Evropës, një herë Kupën e Fituesve të Kupave.

Ai dy herë kishte fituar “Topin e Artë”, më 1972 dhe 1976.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img