E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

GRUBI: Trishtim, keqardhje dhe dënim për sulmin terrorist në Vjenë

- Advertisement -spot_img

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terrorist në Vjenë duke e cilësuar atë si një akt frikacaku e jo trimërie. Grubi këtë reagim e ka shkruar në faqen e tij zyrtare në facebook.

Ky është postimi i i tij i plotë:

Trishtim, keqardhje dhe dënim për sulmin terrorist në Vjenë.

Vjena dhe Austria kanë hapur dyert dhe janë nikoqire të shumë prej neve duke ofruar jetë e mundësi për të gjithë, ndërsa kontributi austriak në rajon është i jashtë zakontë.

Shpreh ngushëllimet e mia të sinqerta familjeve të viktimave të kësaj ngjarjeje të tmerrshme.

Ky veprim mbi Vjenën është një akt frikacaku e jo trimërie.

Ekstremizmi i dhunshëm nuk ka vend në jetën tonë dhe duhet dënuar!

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img